Bağlantılar
Türkiye'nin Eğlence Platformu
joyistik.com minecraft sunucusu
Şimdi maceraya
katılmak istiyorsan
Anasayfa
Paylaş
Forumlar
Sıkça Sorulan Sorular
Rehber
Market

S.S.S

Sıkça Sorulan Soruları Cevapladık
Sunucuya Nasıl Katılabilirim?
Sunucuya isteyen herkes katılabilir. Sunucuya bağlanmak için ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Sunucuya Giriş Yaptım Fakat Login Uyarısı Alıyorum?
Sunucuya girdikten sonra /login şifre uyarısı alıyorsanız ve kayıt olmadıysanız sağ üst köşeden oyuna kayıt olabilirsiniz ama daha önceden üye olduysanız ve kullanıcı adınızı hatırlıyorsanız klavyeden t tuşuna basarak chat ekranını açınız ekran açıldıktan sonra /login şifreniz yazarak şifreniz kısmına üye olduğunuz şifreyi yazıp entera basarak oyuna devam edebilirsiniz ama hala aynı hatayı alıyorsanız lütfen forumlarımıza yazınız.

Sunucuya Kayıt Olmak İstiyorum. Fakat Benim İsmimle Daha Önce Başka Birisi Kayıt Olmuş?
Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız lütfen başka bir kullanıcı adı deneyerek kayıt olunuz örneğin joyistikcom adıyla birisi kayıt olduysanız sizde joyistiknoktacom şeklinde alternatifler üreterek kayıt olabilirsiniz.

Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?
Şifrenizi unuttuysanız lütfen forumlardan bizimle iletisim kurunuz...

Sunucuya Girdim Şimdi Ne Yapacağım?
Minecraft'ı daha önce oynamışsanız oyundaki amacı öğrenmişsinizdir zaten, sunucuda diğer oyuncularla sohbet edebilir, yeni bölgeler keşfedebilir, pvp arena gibi bölgelerde dövüşlere katılabilir hatta yapılan etkinliklerle hem eğlenip hem de para kazanabilirsiniz. Orman, Kasaba ve diğer bölgelere "/warp" yazarak ışınlanacağınız bölgelere bakabilirsiniz.

Oyunda Nasıl Para Kazanabilirim?
Meslek gruplarına katılarak oyunda çeşitli şeyler yaparak para kazanabilirsiniz. Meslek gruplarına katılmak ve bilgi almak için "/jobs" komutunu kullanabilirsiniz.

Ben Sıkıştım/Kayboldum. Şimdi Ne Olacak?
Oyunda bir noktada sıkışıp veya kaybolduysanız "/spawn" komutu ile şehir merkezine yani başlangıç noktasına dönebilirsiniz.

Bir Kaza Sonucu Öldüm. Tüm Itemlarım Gitti!
Böyle bir olayla sık sık karşılabilirsiniz sonuçta oyunun düzeni böyle. Fakat öldükten sonra çok geç olmadan "/back" komutunu kullanarak ölmeden önceki bölgeye giderek itemlarınızı tekrar alma şansını yakalayabilirsiniz. Dikkat edin itemlarınızı sizden önce başkaları almasın.

Sunucuya Hiçbir Blok Koyamıyorum!
Bazı bölgeler sizinde bildiğiniz gibi korumalıdır. Bu bölgelere ne herhangi bir blok koyabilirsiniz ne de blokları kırabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede blok eklemeyi ya da kırmayı denediğinizde "You don't have permission for this area." şeklinde bir mesaj çıkıyorsa bu bölgenin korumalı olduğunu ve sizin bu bölgeye dokunmanız için gerekli izninizin olmadığını söylemektedir.

Oyunda Yeniyim, Kaynak Sağlamak İçin Eşyalara İhtiyacım Var!
Biz bu konuda da sizi unutmadık! Oyunda yeni olduğunuzdan dolayı kaynak aramak/sağlamak için bazı malzemelere ihtiyacınız vardır biz bu konuda size yardımcı olmak için bir kit eklentisi sağlıyoruz "/kit tools" komutunu kullanarak başlangıç itemlarına sahip olabilirsiniz. Bu komutu sadece 3 saatte bir kullanabileceğinizi unutmayın.

Nasıl Ev Yapabilirim?
Sunucuya ilk girdiğiniz korumalı bir şehirde olacaksınız şehir içine ev kurmak zaten korumalı ve yasak /warp yazarak korumasız ve ışınlanacağınız bölgeleri sizler için yarattık..

Hapse Girdim, Ne Yapacağım?
Hapse etrafınızdaki insanları rahatsız etmenizden ya da grief yaptığınız dolayı yollanmış olacaksınızdır... Zaten belirli bir saat sonra serbest olacaksınız.

Sunucudan Sebebsiz Banlandığımı Düşünüyorum, Ne Yapacağım?!
Sunucudan gereksiz banlandığınızı düşünüyorsanız lütfen kullanıcı adınızıda yazarak forumlarımıza mesaj atınız...

Sunucuda Nasıl Özel Üye Olabilirim?
Özel üye olmak için Market sayfamıza bakabilirsiniz.

Oyunu Çok İyi Biliyorum, Yetkili Olmak İstiyorum!
Hiçbir kimse sizi oyunu çok iyi biliyorsunuz diye sunucusuna yetkili almayacaktır en azından biz bu tarzda başvuruları kabul etmiyoruz. Tam aksine izleyici gözü ile sizleri izliyor gerekli adaylara biz kendimiz ulaşıyoruz. Lütfen bize bu tarz isteklerle gelmeyin.

Bir Oyuncu Hakkında Şikayetim Var!
Sunucuda bir oyuncu hakkında şikayetiniz varsa forumlara şikayetlerinizi yazabilirsiniz.


Nasıl Bağlanırım

1. Joyistik MC Faction sunucusudur..
2. Sunucumuz 1.8 versiyonunu kullanmaktadır. 1.8 client'ı buraya tıklayarak indiriniz.
3. Clientı kurduktan sonra mclogin.joyistik.com ip'sini girerek oyuna bağlanabilirsiniz.
Not: Sunucumuz amatör koşullarda kurulmamıştır... İnternet çıkışı iyi olan bir datacenter'da sizlere hizmet vermekteyiz.

Etkinlikler

Sunucu açılır açılmaz oyundan daha fazla keyif alacağınız etkinlikler düzenlenecektir...

Puan Sıralaması

Şimdi puan toplayın oyun içi süprizz hediyeler kazanın!
Nasıl puan kazanırım diyorsanız tıklayın!
Üye Kaç Puanı Var?
GokalpBey 54
iicantsee 30
MamOsSy 19
ANASAYFA    PAYLAŞ    FORUM    S.S.S    REHBER    MARKET
Joyistik.com 2009 yılında açılan oyun dünyasından haberler, videolar ve oyun forumlarını oyunculara sunmaya devam eden bir oyun sitesidir.
joyistik.com © 2016